Skip Ribbon Commands
Skip to main content
ورود به سایت

انعقاد تفاهم نامه همکاری ایران خودرو خراسان و دانشگاه فردوسی مشهد

تعداد بازدید: 419
نسخه قابل چاپ ارسال برای دوستان ثبت نظر
شرح خبر
انعقاد تفاهم نامه همکاری ایران خودرو خراسان و دانشگاه فردوسی مشهد

با انعقاد تفاهم نامه همکاری شرکت ایران خودرو خراسان با دانشگاه فردوسی مشهد، فاز اجرایی پروژه  ارتباط صنعت و دانشگاه در ایران خودرو خراسان آغاز شد.

به گزارش روابط عمومی ایران خودرو خراسان، این تفاهم نامه با حضور ریاست و اعضای هیات علمی دانشگاه فردوسی مشهد، مدیریت عامل و سایر مدیران واحدهای ستادی و تولیدی شرکت ایران خودرو خراسان در موضوعاتی از جمله مهندسی، الکترونیک، فناوری اطلاعات، مدیریت، بازرگانی، آموزش و انتقال دانش و تجربیات در محل سایت ایران خودرو خراسان به امضاء رسید.

در مراسم انعقاد این تفاهم نامه، دکتر کافی، ریاست دانشگاه فردوسی مشهد گفت: ایران خودرو خراسان به عنوان بزرگترین مجموعه صنعتی شرق کشور و دانشگاه فردوسی مشهد به عنوان بزرگترین مرکز علمی شرق کشور، در کنار هم باید از ظرفیت ها و توانمندی های یکدیگر بهره مند شوند و همکاری خود را نه تنها در حوزه آموزش بلکه در پژوهش و فناوری نیز به صورت عملیاتی توسعه دهند.

در ادامه دکتر ملک زاده، مدیر توسعه و انتقال فناوری دانشگاه فردوسی مشهد، با برشمردن محورهای پنج گانه همکاری در زمینه های فناوری های موتور و قوای محرکه، خودرو های هیبریدی، نرم افزاری و حس گرها، ساختار مواد و طراحی ساخت ، از تشکیل کارگروه های تخصصی دو طرف جهت نظارت و عملیاتی کردن و هم چنین تأسیس دفتر مستقل ارتباط با ایران خودرو خراسان در آن دانشگاه خبر داد.

مهندس زاهدی فرد، مدیریت عامل شرکت ایران خودرو خراسان نیز با استقبال از حضور ریاست و هیأت علمی دانشگاه فردوسی در سایت خراسان، خواستار بهره مندی مناسب دو طرف از ظرفیت ها و تجربیات همدیگر در چهارچوب تدوین یک برنامه مدون همکاری به صورت عملیاتی و برگزاری جلسات منظم کارشناسی و مدیریتی شد.

بازدید از روند تولید خودرو در سالن های بدنه سازی، رنگ و مونتاژ و خط پروژه رباتیک رنگ که از  فناوری روز دنیا در پاشش رباتیک رنگ بهره می برد، برنامه پایانی این مراسم بود. لازم به ذکر است در حال حاضر حدود 5 هزار نفر در شرکت ایران خودرو خراسان مشغول فعالیت می باشند و خودروهای پژو 405 به صورت انحصاری، سوزوکی گراند ویتارا و هایما اس 7 در این شرکت تولید می شود.

نظرات

نظردهی
نام:
عنوان:
شرح:
پست الکترونیکی:

لطفا مقدار تصویر را وارد نمایید.