Skip Ribbon Commands
Skip to main content
ورود به سایت

QualityPolicy

خط مشی کیفیت

در خصوص اهميت کيفيت در صنعت خودرو بايد گفت کيفيت، تنها عامل رقابت در دنياي امروز است. اهداف و استراتژي هاي کلان ايران خودرو خراسان در حوزه کيفيت در راستاي ابلاغيه ها و اهداف کيفيت گروه تدوين و اجرا مي شود. اقدامات بهبود کيفيت در ايران خودرو خراسان در دو حوزه محصول با تعريف 10 پروژه و در حوزه سيستم و فرآيند توليد نيز با الگوبرداري از سيستم توليد رنو فرانسه و همچنين دانش و تجارب گروه صنعتي تهيه و اجرا شده است.

از جمله موارد انجام شده مي توان به پروژه استقرار سيستم مديريت کيفيت، ايمني، بهداشت شغلي و محيط زيست HSE در قالب سيستم مديريت يکپارچه IMS و اخذ گواهينامه مربوطه از شرکت IMQ اشاره کرد.

نتيجه اين تلاش ها را مي توان در اخذ استاندارد آلايندگي EURO4 و دريافت تاييديه هاي لازم در ارزيابي COP مرتبط با محصول وفرايند، صدرنشيني در جدول ارزيابي محصولات توسط ISQI براي توليد محصول ويتارا سوزوکي و وضعيت کيفي بسيار مناسب در مقايسه با ساير محصولات مشابه در گروه صنعتي و خودروهاي هم تراز جهت محصولات پژو، كسب وضعيت مقايسه اي مناسب در شاخص رضايت مشتري CSI بين محصولات مشابه در گروه صنعتي و بسياري موارد ديگر مشاهده کرد.

 


خط مشی سیستم مدیریت یکپارچه

کیفیت، ایمنی و بهداشت شغلی، محیط زیست و انرژی

شرکت ایران خودرو خراسان به عنوان یکی از تولید کنندگان خودرو همراستا با خط مشی گروه صنعتی ایران خودرو با هدف دست یابی به سطح رقابتی، حصول رضایت مشتریان، ارتقای سلامت کارکنان به عنوان سرمایه های اصلی سازمان، حفظ محیط زیست و مدیریت بهینه منابع و انرژی، ضمن پایبندی به الزامات استانداردهای ISO 9001:2008، OHSAS 18001:2007، ISO 14001:2004 و ISO 50001:2011 ، خود را متعهد به انجام موارد ذیل می داند.

  1. شناسایی و رعایت کلیه الزامات قانونی، ملی و بین المللی قابل کاربرد مرتبط با محصولات و فعالیت های سازمان
  2. بهبود مستمر عملکرد سیستم با هدف برآورده شدن نیازهای کلیه ذینفعان و ارتقای سطح رضایت ایشان
  3. ترویج و توسعه فرهنگ مشارکت و ارتقاء سطح دانش کارکنان
  4. برنامه ریزی، سازماندهی، تخصیص منابع و فراهم آوردن اطلاعات ضروری مورد نیاز در راستای دست یابی به اهداف سازمان
  5. شناسایی، ارزیابی، حذف یا کنترل ریسک های موثر بر کیفیت، ایمنی و بهداشت شغلی و پیامدهای محیط زیستی ناشی از فعالیت ها و خدمات سازمان در شرایط معمول، تغییر و بحران
  6. ایجاد محیط کاری ایمن، سالم و ارگونومیک و نیز حفظ و صیانت از محیط زیست
  7. پشتیبانی از طراحی و خرید محصولات و خدمات پربازده انرژی با هدف بهبود عملکرد انرژی

این خط مشی در مواقع مقتضی مورد بازنگری قرار گرفته و به اطلاع کلیه کارکنان و ذینفعان رسانده می شود.

ضمن اعلام تعهد کامل خود، بر این باورم که استقرار سیستم های مدیریتی در گرو مشارکت و همدلی کلیه کارکنان امکان پذیر می باشد لذا از یکایک همکاران محترم تقاضا دارم با بکارگیری این خط مشی در امور محوله و ارائه پیشنهادات سازنده، سازمان را در دست یابی به اهداف فوق یاری نمایند.